İçeriğe geç

Akıllı evlerin 7 faydası

Akıllı ev teknolojilerinin gelişmesiyle ürünler her geçen gün daha uygun fiyatlı ve kullanımı daha kolay hale geliyor. Bu teknolojinin evlerimize girmesiyle bize hem güvenlik hem de büyük bir kolaylık sağlıyor. Akıllı ev teknolojisinin bazı avantajlarına daha yakından bakalım.

1-Siz evde yokken çocuklarınıza, yaşlı ebeveynlerinize, evcil hayvanlarınıza göz kulak olun

Gelişen teknolojiyle beraber kamera teknolojisi de seviye atladı. Artık birçok yeteneğe sahip kameraları oldukça uygun fiyata edinebiliyoruz. Siz evde yokken yerleştireceğiniz bir kamera ile göz kulak olabiliyoruz. Hatta sesli olarak yanıt bile verebiliyoruz. Siz evde yokken bile neler olup bittiğini izleyebilirsiniz. Yakınlarınız için endişe etmenize gerek kalmayacak.

2-Faturalardan tasarruf edin

Her geçen gün zamla uyandığımız dünyada birinci öncelik tabiki faturalar olacaktır. Akıllı termostatlar, akıllı aydınlatmalar ve klimayı/lambayı kullanmadığınız zamanları ayarlanarak tasarruf etmemize yardımcı olur. Hem de doğayı korumakta önemli adım atmış oluruz.

3-Güvenliğinizi sağlayın

Bir başka öncelik ise güvenlik. Kendinizin, aileniz, evinizin güvende olduğunu bilmek önemlidir. Güvenliği sağlamanın ise birçok farklı yolu vardır. Örnek olarak kapı/pencere sensörü olan Sonoff SNZB sensörünü ele alalım. Kapılara, pencerelere monte edilen bu sensörler kapının açılmasıyla cep telefonunuza bildirim yollarlar. Böylece eve birisinin girdiğini kolayca anlarsınız. Yine aynı markanın hareket sensörünü kullanarak evde hareket olduğunda bize bildirim yollayarak haberdar oluruz. Bu tip örnekleri daha da çoğaltabiliriz.

4-Kapıyı her yerden cevaplayın

Akıllı bir kapı zili ile, biri kapı zilinizi çaldığında hemen bilgilendirileceksiniz. Bazı akıllı kapı zilleri, kişiyi görmenizi ve hatta onunla doğrudan konuşmanızı sağlar. Bu tür sistemler hırsızları caydırır çünkü videoda kayıtta olduklarını bilirler.

5-Cihazlar üzerinde tam kontrole sahip olun

Akıllı ev teknolojisi, ev sahiplerine cihazlar üzerinde avucunuzun içerisinden tam kontrol sağlar. İster eve giderken ışıkları açmak, ister yatak odanızdan çıkmadan önce kahve makinesini açmak ya da sabah yataktan kalktığınızda donmamak için termostatı açmak olsun, fırsatlar sonsuzdur. Uzaktayken bile evinizi tamamen çalıştırabilirsiniz!

6-Zamandan tasarruf sağlar

Anahtarlarını unuttuğu için kızınızın içeri girmesine izin vermek için, eve koşmak zorunda kaldığınız günler geride kaldı. Veya ocağı kapatıp kapatmadığınızı kontrol etmek için eve geri dönüp bakmanız. Artık temel işlevleri başka bir odadan veya hatta başka bir evden kontrol edebilirsiniz, ev otomasyonu ile zamandan tasarruf etmek kolay ve kullanışlıdır.

7-Konfor

Tüm bunların sonucu olarakta konfor diyebiliriz. Akıllı ev sistemleri rahat bir atmosfer yaratmaya yardımcı olur. Elimizin altında evin birçok özelliğini kontrol edebilmemizi sağlarlar. Örneğin üst katta açık unuttuğunuz lambayı telefondan kapamak, kedinizin mamasını telefon üzerinden cihazdan dolduldurmak. Bunlar gibi bir sürü örnek verebiliriz.

Ayrıca tüm ürünlerimize buraya tıklayarak mağaza sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir