İçeriğe geç

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Nedir? ve Neden Yapmalıyız?

Ayvalık tarımsal sulama

Güneş enerjisi, teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün daha ulaşılabilir hale geliyor. Böylece elektriğe erişimin olmadığı yerlerde bize çözüm oluyor.

Bu alanlardan biri de tarım alanlarındaki sulama işlemidir. Tarımda sulama basınçlı pompalar sayesinde gerçekleşir. Tarım arazilerinin birçoğu elektriğe erişimi olmadığı için sulamada elektriği geleneksel yöntem olan jeneratör vasıtasıyla sulama işlemini gerçekleştirmektedir. Bu da hem maliyet kaybına hem de verimi düşürmesine sebep olmaktadır.

1. EKONOMİK

2. EK MASRAF ÇIKARMAZ

3. YAKIT FİYATLARINDAN ETKİLENMEZ

4. ÇEVRE DOSTU

5. SESSİZ

Güneş Enerjisinin Faydaları

Tarımsal üretimde enerji maliyetlerini düşürüp verimliliğin ve karlılığın artırılmasında önemli rol oynar. Jeneratör kullanmak size sürekli yakıt ve bakım masraflarıyla beraber gelir. Sizin yakıt fiyatlarından oldukça etkilenmenize sebep olur. Oysa ki güneş enerjisi ilk kurulum maliyeti dışında başka bir masrafa sebep olmaz.

Güneş enerjisi sistemleri oldukça uzun ömürlüdür.

Sessizdir. Çevreye kirli duman yaymazlar.

Güneş Enerjili Sulamalarda Maliyet Nedir?

Bu sistemlerde ilk kurulum maliyeti vardır. Onun haricinde herhangi ek masraf oluşturmazlar. Ekonomik ömrü 25 yıl kadardır. Kullanılacak pompanın gücü, tarlanın konumu gibi birkaç etkene göre fiyatlarda değişiklik meydana gelir.

Detaylı fiyat bilgisi için bizi 0266 312 12 06 nolu telefonumuzdan arayabilirsiniz.

Güneş Enerjili Tarımsal Sulama Kredisi

Şu anda Türkiye Ziraat Bankası güneş enerjili tarımsal sulama için kredi desteğinde bulunmaktadır. Detaylı bilgi için ziraat bankasının web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bizimle yapacağınız tarımsal sulama kredi başvurularında, size yardımcı olacağız.

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir