İçeriğe geç

Sonoff NS Panel Kurulumu

1.Gücü Kesin

Sonoff NS Panel kurulumuna başlamadan önce lütfen güvenliğiniz için kurulumun yapılacağı yerin elektriğini kesin. Kurulum ve onarım sırasında yardım için lütfen satıcıya veya kalifiye bir uzmana danışın!

2.Sonoff NS Panel kablolama talimatı

“N” nötr “L” ise faz bağlantısıdır. “In” giriş “Out” ise çıkıştır. Lütfen nötr, faz ve giriş çıkış bağlantılarınızın doğru olduğundan emin olun.

3. Ewelink uygulamasını indirin

Yukarıdaki QR kodu taratarak App Store veya Google Play Store’dan Ewelink uygulamasını indirebilirsiniz.

Google Play Store eWeLink

Apple App Store eWeLink

4. Gücü açın

Açıldıktan sonra, cihaz ilk kullanım sırasında Bluetooth eşleştirme moduna girecektir. Cihazın ekranı resimdeki gibi gözükmelidir.

5. Sonoff NS Panel ‘i uygulamaya ekleme

Ewelink uygulamasını açın ve “+” butonuna dokunun ardından “Bluetooth Eşleştirme”yi seçin, sonrasında uygulamadaki adımları izleyerek kurulumu bitirin.

Cihaz Rehberi

  • EKRANI AŞAĞIYA KAYDIRMA

Ekran parlaklığını ve cihazın ekranının uykuya geçme süresi ayarları açılır.

  • EKRANI SAĞA KAYDIRMA

Uygulamadan cihaza bir ısıtıcı yada klima bağlı ise cihazın termostat ayarları açılır.

  • EKRANI SOLA KAYDIRMA

Uygulamadan cihaza eklenen widgetları kontrol edebileceğiniz ekran açılır.

Sonoff NS Panel’i Termostat Olarak Kullanma

NS Panel’in üstünde bulunan termometre sayesinde bulunduğu odanın sıcaklığını algılar. Eğer ısı pompanız yada klimanız bir Sonoff akıllı röleye (basic r2, basic r3, mini r2, s26, vb.) bağlıysa NS Paneli termostat olarak kullanabilirsiniz.

Ewelink uygulamasından NS Panele tıklayın ardından sol altta bulunan “termostat” seçeneğine tıklayın. Açılan ekrandan ısıtıcı ya da soğutucuya bağlı olan röle cihazını seçin ardından bağlı olan iklimlendirme cihazının ısıtıcı mı yoksa soğutucu mu olduğunu seçin ve kurulumu tamamlayın.

NS Panel’e Widget Ekleme

NS Panel’e 8 taneye kadar widget ekleyebilirsiniz. Widget eklemek için Ewelink uygulamasında NS Panele gelin ardından sol üstte bulunan üç noktaya basarak çıkan ekranda widgetlara tıklayın. Widget olarak eklemek istediğiniz diğer Sonoff cihazlarını seçin ve “kaydet”e basın. artık widget olarak eklediğiniz cihazları NS Panelin widget ekranından kontrol edebilirsiniz.

Diğer Sonoff ürünlerinin kurulum kılavuzlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

“Sonoff NS Panel Kurulumu” hakkında 2 yorum

  1. Merhaba ben Yurdaer
    Evde iki 9000 btu klima var bunlar için bir adet NS panel, iki adet de mini r2 aldım edelik uygulaması ile paneli tanıttım fakat mini r2 leri panelin termostat tetikle çalışacağı şekilde bağlayamadım, mümkünse panele mini r2leri nasıl başlayabileceğim gösteren bir şema gönderebilirmisiniz?
    İlginize şimdiden teşekkürler, saygılar.

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir