İçeriğe geç

Sonoff Zigbee Bridge Kurulumu

1. Ewelink uygulamasını indirin

Sonoff Zigbee Bridge kurulumuna başlamadan önce Ewelink uygulamasını indirin.

Yukarıdaki QR kodu taratarak App Store veya Google Play Store’dan Ewelink uygulamasını indirebilirsiniz.

Google Play Store

Apple App Store

2. Gücü açın

Açıldıktan sonra, cihaz ilk kullanım sırasında hızlı eşleştirme moduna girecektir. Wi-Fi LED göstergesi, iki kısa ve bir uzun yanıp sönmeye başlar.

Cihaz, 3 dakika içinde eşleştirilmezse hızlı eşleştirme modundan çıkar. Bu moda tekrar girmek için, cihazın üstündeki eşleştirme düğmesine ince bir cisim ile yaklaşık 5 saniye basın. Wi-Fi LED göstergesi iki kısa ve bir uzun yanıp sönmeye başlayınca tuşu bırakın. Böylelikle Sonoff Zigbee Bridge tekrar hızlı eşleştirme moduna girmiş olacak.

5. Sonoff Zigbee Bridge’i uygulamaya ekleme

Ewelink uygulamasını açın ve “+” butonuna dokunun ardından “Hızlı Eşleştirme”yi seçin, sonrasında uygulamadaki adımları izleyerek kurulumu bitirin.

Wi-Fi LED göstergesi sabit bir şekilde yanıyorsa Sonoff Zigbee Bridge kurlumunuz tamamlanmıştır, artık Ewelink uygulamasından istediğiniz şekilde yönetebilir diğer zigbee cihazlarınızı bağlayabilir ve senaryolar atayabilirsiniz.

Zigbee Bridge alt cihaz ekleme

Alt cihazları eşleştirme moduna getirin, Zigbee Bridge arayüzündeki “Ekle” simgesine dokunun, ardından alt cihazları bulmasını ve eşleştirmesini bekleyin.

Alt cihazları silme

Eşleştirme düğmesini 10 saniye basılı tutun yeşil LED gösterge 2 kez yanıp söndüğünde cihaza ekli bütün alt cihazlar silinir.

Uyumlu Eşleştirme Modu

Hızlı Eşleştirme Moduna giremezseniz, lütfen eşleştirmek için “Uyumlu Eşleştirme Modu”nu deneyin.

  1. Wi-Fi LED göstergesi iki kısa ve bir uzun yanıp sönme döngüsünde girene kadar eşleştirme düğmesine 5 saniye boyunca basın. Ardından Wi-Fi LED göstergesi hızlı bir şekilde yanıp sönene kadar eşleştirme düğmesine tekrar 5 saniye boyunca basın. Böylece cihaz Uyumlu Eşleştirme Modu’na girer.
  2. Ewelink uygulamasını açıp “+” butonuna dokunun ve uygulamada en altta bulunan “Uyumluluk Modu”nu seçin. Adı “ITEAD” ile başlayan Wi-Fi’ya bağlanın ve 12345678 şifresini girin ve ardından Ewelink uygulamasına geri dönün ve “İleri”ye dokunun. Eşleştirme tamamlanana kadar bekleyin.

Sonoff Zigbee Bridge Fabrika Ayarına Döndürme

Cihazın üstündeki eşleştirme düğmesine ince bir cisim ile yaklaşık 5 saniye basın. Wi-Fi LED göstergesi iki kısa ve bir uzun yanıp sönmeye başlayınca tuşu bırakın. Böylelikle cihaz fabrika ayarlarına dönmüş olacak.

Cihazınızı Ewelink uygulamasından kaldırdığınızda otomatik olarak fabrika ayarlarına geri döner.

Diğer Sonoff ürünlerinin kurulum kılavuzlarına ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir