İçeriğe geç

Ayvalık Solar Sistem

Ayvalık Solar Sistem Hizmetleri

Güneş paneli, üzerinde birçok güneş hücresi bulundurarak güneş enerjisini soğurmaya yarayan bir enerji kaynağıdır. Güneş Enerji Santralleri için temel alınan türlerden birisi fotovoltaik sistemlerdir.

Fotovoltaik sistemde, güneşten gelen radyasyon, paneller vasıtası ile elektrik enerjisine çevrilir. Elde edilen DC elektrik, inverter cihazı ile gerekli şebeke frekansına uygun AC çevirimi yapılarak kullanıma uygun hale getirilir.

Hero Mühendislik olarak; karavan, bağ evi, tarımsal sulama, hayvancılık, depolama alanları, oteller, kişisel konutlar ve benzeri alanlarda ürün temini, teknik destek, kurulum ve bakım hizmetlerini vermekteyiz.

Karavan ve Tekne Güneş Enerjisi Sistemi

Enerjinin olmadığı bölgelerde, karavan veya tekne için güneş enerjisi sistemleri tercih edilir. İhtiyaca bağlı elektrikli cihazları çalıştırmak için güneş paneli, şarj kontrol cihazı, akü ve inverter seçimi yapılır. Böylece 220 V veya 12V ile çalışan elektrikli cihazlar kullanılabilir.

Karavan Güneş Enerjisi Sistemi
Tekne Güneş Enerjisi Sistemi

Tarımsal Sulama ve Hayvancılık Güneş Enerjisi Sistemi

Bir çiftçi için en önemli gider kalemlerinden birisi de elektrik maliyetleridir. Dekara ve ürün miktarına bağlı olmak üzere yüzbinlerce lira elektrik faturası kaçınılmazdır. Buna bağlı olarak, son dönemlerde borcunu ödeyemeyen üreticilerin elektrikleri kesilmektedir. Sonuç olarak üretici, maliyetleri karşılayamadığı için hayvanlarını, meyve ve sebzelerini terk etmektedir.

Ülkemizde güneşten elektrik üretimi hızlı bir şekilde yol alsa da coğrafi konum göz önüne alındığı zaman henüz emekleme aşamasında olduğumuz gözükmektedir. Tarımsal sulama ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak için ilgili yazıyı inceleyebilirsiniz.

Ayvalık tarımsal sulama
Ayvalık Tarımsal Sulama

Bağ Evi Güneş Enerjisi Sistemi

Günlük yaşamdaki stres ve yoğunluktan kaçmak isteyen kişiler bağ evlerini tercih etmektedir. Ayrıca, hobi amaçlı kullanmak için de bağ evleri tercih edilmektedir. Ek olarak; çiftlik alanları, tarım, hayvancılık gibi iş kolları için bir bağ evine sahip olmak büyük avantaj sağlar.

Şehir yaşantısına uzak bu bölgelerde enerji ihtiyacını karşılamak için güneş enerjisi sistemi tercihler arasında yer almaktadır.

Ayvalık solar sistem çözümlerimiz arasında bağ evleri için hazırladığımız paketler bulunmaktadır. Ayrıca, uzman kadromuz ile özel çözümler sunmaktayız.

GES Bağ Evi
Ayvalık GES Bağ Evi

Konut ve Otel Güneş Enerjisi Sistemi

Güneş enerjisi, sürekli fiyatı artan ve küresel bir sorun haline gelen ham madde ihtiyacı gerektirmez. Böylece, artan enerji maliyetleri ile birlikte kişisel kullanım ve işletmeler solar sistem kurmayı tercih etmektedir. Ek olarak, yapılan maliyeti aylık dönemlere böldüğümüzü düşünelim. Belli bir süre sonra maliyetin gelen faturadan az, daha da ilerisi için ücretsiz hale geldiği görülecektir. Sonuç olarak GES; konut, otel ve benzeri alanlarda kullanım için alternatif çözümler arasında yer alacaktır.

Ayvalık Solar Sistem
Ayvalık GES Konut

Yorumlarınız bizim için değerli

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir